קדחת קרציות-וטרינר ביקור בית קיסריה עמק חפר כפר ויתקין, וטרינר עד הבית קיסריה כפר ויתקין עמק חפק

אנחנו עושים מאמצים רבים נעשים על מנת למנוע הימצאות קרציות או פרעושים על חיות המחמד שלנו. קרציות ופרעושים מקשים על בעל החיים ומטרידים אותו מאוד, ובנוסף לכך עלולים להיות נשאים של מחלות שונות ולהעבירן לכלב או החתול שלנו. במאמר זה נסקור את קבוצת המחלות המועברות לעיתים על ידי קרציות, אשר זכו לשם קדחת קרציות.

באופן כללי, קדחת הקרציות נגרמת מחיידק או טפיל חד תאי אשר חודרים למחזור הדם של בעל החיים עם עקיצת הקרציה, ותוקפים את תאי הדם. ישנם סוגים שונים של חיידקים וטפילים אשר תוקפים בעלי חיים שונים, ויש שאפילו עלולים לתקוף בני אדם.

הסוג הנפוץ ביותר של קדחת קרציות בארץ, הנקרא גם ארלכיוזיס, נגרם על ידי הדבקה בחיידק ארליכיה קאניס.

למחלה, מרגע ההדבקה, מספר שלבים המאופיינים התסמינים שונים.
השלב האקוטי – שלב התרבות החיידק במחזור הדם. החיידק חודר אל כדוריות הדם הלבנות ופוגע בתפקודן. כמו כן, גם תפקוד הטסיות, האחראיות על קרישת הדם, יפגע. התסמינים בשלב זה קיימים אך קשים יותר לזיהוי – חוסר תיאבון, חום קל, ייתכן שימצאו דימומים קלים מהאף או מגלגל העין. בשלב זה בטיפול במחלה הוא הקל ביותר!
השלב הסאב-קליני – השלב אשר בו החיידק נמצא בעיקר בטחול בעל החיים. כמעט ולא יראו סימנים קלינים בכלל! אולי עייפות קלה. חלק מן החולים בשלב זה יתגברו על המחלה אך ביתר החולים המחלה תתקדם לשלב הבא והקשה ביותר.
השלב הכרוני – בשלב זה התסמינים, הכוללים חוסר תיאבון, דיכאון וחום גבוה, רק ילכו ויחמירו. חלק גדול מהכלבים כבר לא יגיבו לטיפול בשלב זה והמצב עלול להביא למותם.

אבחון וטיפול – את האבחון יבצע וטרינר על בסיס הסימנים הקלינים שהוזכרו, ובדיקת דם (הבודקת ספירת תאי הדם ואת הימצאות נוגדנים לארליכיה). ברגע שאובחן בעל החיים כחולה בקדחת קרציות, הטיפול כולל אנטיביוטיקה ולעיתים גם סטרואידים. אם נמצא בעל החיים בשלב מתקדם של המחלה לעיתים גם נחוצים עירויי נוזלים ודם.

 

הדרך הטובה ביותר להציל את חיות המחמד שלנו מקדחות קרציות היא על ידי מניעה. באמצעות שימוש תדיר באחת או יותר מהאופציות הרבות הקיימות בשוק למניעת קרציות נוכל למנוע את הסבל של בעל החיים שלנו. בין השיטות הקיימות קיום – אמפולות נגד קרציות, ריסוס, קולרים ואפילו כדורים (אשר נכון לעכשיו זו השיטה היעילה ביותר).

יחד נמנע סבל מיותר.

בהצלחה!

אודות המחבר

ד"ר טילס-מרקוס – הווטרינר שיעניק לכם שקט נפשי
ניסיון עשיר של עשר שנים בתחום הווטרינריה
עבודה עם וטרינרים מומחים באנגליה
טיפולים מגוונים – בדיקות רפואיות, בדיקות דם, ניתוחים, טיפולי שיניים וטיפולים נוספים
סיוע בזיווג ורבייה – ליווי לכל אורך הדרך עד לשלב ההמלטה
עיקור וסירוס באמצעות שיטות מתקדמות שמקלות על ההליך ומקצרות את זמן ההחלמה
מתן שירות בערי המרכז – נתניה, הרצליה, קיסריה, כפר שמריהו, תל אביב ועמק חפר
וטרינר עד הבית – הגעה עד לבית הלקוח
מתן ייעוץ טלפוני חינם – ישירות לטלפון האישי
זמינות מלאה
מקצועיות, אהבת בעלי חיים, סבלנות וסובלנות

ד"ר טילס מרקוס הינו וטרינר מקצועי, מנוסה וותיק שעוסק בתחום הווטרינריה מזה עשר שנים. במהלך שנות עבודתו טיפל ד"ר טילס בחיות מחמד רבות. ניסיונו הרב בארץ ובעולם מאפשר לו לזהות את מקור הבעיה במהירות ולהעניק שירות מהיר, יעיל ואיכותי.
ד"ר טילס הינו אוהב חיות ובני אדם ודוגל בסבלנות, סובלנות, מתן כבוד, הערכה ויחס אישי לכל אדם ולכל חיית מחמד. אתם מוזמנים לצור קשר וד"ר טילס-מרקוס ישמח לסייע לכם בכל מצב.

השארת תגובה